Dziś obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych

Napisz do nas

Losowy obraz

Czytanie na dziś

Zmień prawa dostępu do katalogu /cache, aby umożliwić zapisyanie

W tym tygodniu410
W tym miesiącu3
Ogółem54818

VCNT - Visitorcounter
SPOWIEDŹ ŚWIĘTA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Spowiedź parafialna we wtorek od godz. 14.00 do 15.30 i od 16.00 do 17.00.

Stara Wieś od 14.30 do 15.30.

Prosimy skorzystać z Sakramentu Pokuty w tym czasie,
ponieważ w innych dniach będziemy spowiadać w sąsiednich parafiach.
(środa - Ptaszkowa od 14:00-17:00; czwartek - Stróże od 14:00-17:00; piątek - Grybów od 14:00-17:00)

WYPOMINKI

1.Zamówione wypominki będą czytane w naszym kościele w Krużlowej 15 minut przed Mszą świętą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 oraz w kaplicy na Starej Wsi o godz. 10.00.

2. Wypominki podzielone są na dwie części: pierwsza jest czytana w I i III niedzielę miesiąca, druga zaś w II i IV niedzielę miesiąca. ( w V niedzielę na zmianę )

3.Prosimy o wyraźne wypisywanie imion zmarłych w mianowniku (np. Maria Kowalska a nie: Marię Kowalską ) i zaznaczenie o której godzinie mają być czytane wypominki całoroczne.

4.Na wypominki całoroczne zwyczajowo wpisujemy imiona naszych najbliższych: rodziców, rodzeństwa i dzieci. Dalszych zmarłych z naszych rodzin wpisujemy na wypominki listopadowe.

5.W listopadzie „wypominamy” naszych zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada w modlitwie różańcowej przed Mszą świętą, w pozostałe dni 10 minut przed i po Mszy świętej rano i wieczorem.

6.Kartki wspominkowe z ofiarami składamy w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

7. W intencji dusz wypominanych w ciągu roku będą odprawione specjalne Msze święte, a ich terminy podane będą w ogłoszeniach.

„Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...”

INTENCJE NA NOWENNE

NOWY ROK DUSZPASTERSKI

hasło roku

W niedzielę 1 grudnia 2013 rozpoczął się Adwent i nowy rok liturgiczny. W pierwszą niedzielę Adwentu, Kościół w Polsce rozpoczyna realizację nowego cyklu duszpasterskiego. Stanowi on kontynuację Roku Wiary i jest związany z duchowością chrzcielną.

"Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie. Przez wiarę i chrzest do świadectwa"– to hasło nowego cyklu duszpasterskiego. Czteroletni program nawiązuje do 1050. rocznicy Chrztu Polski, którą będziemy przeżywować w 2016 r. Nowy rok duszpasterski będziemy przeżywać pod hasłem "Wierzę w Syna Bożego". To okazja, by ożywić wiarę w Syna Bożego, która jest zakorzeniona w łasce chrztu świętego, która owocuje zaangażowaniem w życie wspólnoty i świadectwem życia chrześcijańskiego.