Patroni dnia dzisiejszego: bł. Celina Borzęcka, zakonnica; święci męczennicy Lucjan i Marcjan; bł. Bonawentura z Potenzy, prezbiter

Napisz do nas

Losowy obraz

Czytanie na dziś

Zmień prawa dostępu do katalogu /cache, aby umożliwić zapisyanie

W tym tygodniu444
W tym miesiącu1594
Ogółem54277

VCNT - Visitorcounter
BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

Okres jesienno – zimowy to czas szczególnie trudny dla osób starszych i mieszkańców małych miejscowości, niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego ważne jest, aby dla własnego dobra, korzystając z drogi po zmierzchu, osoby te miały na sobie widoczne dla innych uczestników ruchu elementy odblaskowe. Prawidłowo noszone odblaski powinny być zauważalne dla kierujących, nadjeżdżających z obu kierunków i powinny być umieszczone w takim miejscu na sobie, aby znalazły się w polu działania świateł pojazdów mechanicznych. Pieszy jest tzw. niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, ponieważ w trakcie zderzenia z pojazdem nie chroni go nic. Jest to grupa najbardziej narażona na udział i tragiczne konsekwencje wypadków drogowych. Dzięki noszeniu elementów odblaskowych można uniknąć tragedii i uratować życie. Odblaski powinni mieć także rowerzyści.

W związku z tym, zachęcamy wszystkie osoby, aby zaopatrzyły się w takie czy podobne odblaski i nosiły je idąc drogą po zmroku. Jest to również dla nas chrześcijan kolejny krok w celu ochrony swego życia jak   nakazuje nam piąte przykazanie Boże.

WYPOMINKI

1.Zamówione wypominki będą czytane w naszym kościele w Krużlowej 15 minut przed Mszą świętą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 oraz w kaplicy na Starej Wsi o godz. 10.00.

2. Wypominki podzielone są na dwie części: pierwsza jest czytana w I i III niedzielę miesiąca, druga zaś w II i IV niedzielę miesiąca. ( w V niedzielę na zmianę )

3.Prosimy o wyraźne wypisywanie imion zmarłych w mianowniku (np. Maria Kowalska a nie: Marię Kowalską ) i zaznaczenie o której godzinie mają być czytane wypominki całoroczne.

4.Na wypominki całoroczne zwyczajowo wpisujemy imiona naszych najbliższych: rodziców, rodzeństwa i dzieci. Dalszych zmarłych z naszych rodzin wpisujemy na wypominki listopadowe.

5.W listopadzie „wypominamy” naszych zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada w modlitwie różańcowej przed Mszą świętą, w pozostałe dni 10 minut przed i po Mszy świętej rano i wieczorem.

6.Kartki wspominkowe z ofiarami składamy w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

7. W intencji dusz wypominanych w ciągu roku będą odprawione specjalne Msze święte, a ich terminy podane będą w ogłoszeniach.

„Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...”

INTENCJE NA NOWENNE

NOWY ROK DUSZPASTERSKI

hasło roku

W niedzielę 1 grudnia 2013 rozpoczął się Adwent i nowy rok liturgiczny. W pierwszą niedzielę Adwentu, Kościół w Polsce rozpoczyna realizację nowego cyklu duszpasterskiego. Stanowi on kontynuację Roku Wiary i jest związany z duchowością chrzcielną.

"Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie. Przez wiarę i chrzest do świadectwa"– to hasło nowego cyklu duszpasterskiego. Czteroletni program nawiązuje do 1050. rocznicy Chrztu Polski, którą będziemy przeżywować w 2016 r. Nowy rok duszpasterski będziemy przeżywać pod hasłem "Wierzę w Syna Bożego". To okazja, by ożywić wiarę w Syna Bożego, która jest zakorzeniona w łasce chrztu świętego, która owocuje zaangażowaniem w życie wspólnoty i świadectwem życia chrześcijańskiego.